KPP Koło

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważne linki

Najczęściej czytane

 1. KWP - CHCESZ PRACOWAĆ Z ZESPOLE ANTYKONFLIKTOWYM? WŁAŚNIE RUSZA NABÓR DO ZAK

  Sztab Policji w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu organizuje dobór do Nieetatowego Zespołu Antykonfliktowego. Wszyscy chętni policjanci mogą zgłaszać swoje kandydatury do dnia 22 lutego br.

 2. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

  20 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, a zarazem rocznica uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka z 1959 roku. Z tej okazji kolscy policjanci odwiedzili dzieci i młodzież z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole.

 3. Czy wiesz kto jest twoim dzielnicowym?

  Z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Kole na terenie powiatu kolskiego rusza akcja informacyjna, której celem jest przybliżenie mieszkańcom wizerunków dzielnicowych. W celu dotarcia do jak największej liczby osób zdjęcia dzielnicowych wraz z opisami rejonów zamieszczone zostały m.in. na łamach tygodnika „Przegląd Kolski" oraz kolskich portalach internetowych.

 4. ARESZT DLA SPRAWCY TRAGICZNEGO WYPADKU

  Sąd Rejonowy w Kole, na wniosek prokuratury tymczasowo aresztował 41-letniego kierowcę podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego w Drzewcach w gm. Olszówka. Mężczyźnie, który odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości pomimo orzeczonego dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 20 lat pozbawienia wolności.

 5. Jechała ponad 115 km/h w terenie zabudowanym. Straciła prawo jazdy i została ukarana mandatem w wysokości 2000 zł

  Utratą prawa jazdy na trzy miesiące oraz wysokim mandatem karnym zakończyła się jazda 26-latki w m. Mostki-Kolonia. W terenie zabudowanym pędziła swoim BMW przekraczając dozwolona prędkość o ponad 65 km/h.

 6. PODSUMOWANIE AKCJI "ZNICZ 2023"

  Trwająca na terenie powiatu kolskiego od 31 października do 2 listopada br. akcja „Znicz 2023” dobiegła końca. Większa liczba funkcjonariuszy w służbie, którzy czuwali nad bezpieczeństwem w szczególności, w rejonie cmentarzy, przyniosła wymierne efekty.

 7. Zatrzymany za łapówkę

  Kolscy policjanci zatrzymali wczoraj po południu 32 letniego mężczyznę, który wręczył funkcjonariuszom 100 zł. w zamian za odstąpienie od podjęcia czynności służbowych. Sprawę prowadzą funkcjonariusze zajmujący się przestępczością korupcyjną.  

 8. Europejski Tydzień Mobilności z policjantami z Komisariatu Policji w Kłodawie

  Policjanci z Komisariatu Policji w Kłodawie, Urząd Miasta i Gminy Kłodawa oraz WODR w Koninie aktywnie włączyli się w działania związane z Europejskim Tygodniem Mobilności.

 9. POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

  11 listopada przypada 105 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W 1918 roku, po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość. To najważniejsze święto państwowe. Dla wielu Polaków to dzień zadumy nad historią i okazja do wyrażenia uczuć patriotycznych.

 10. Zdesperowany 23 - latek

  Ponad dwie godziny negocjacji, prowadzili policyjni negocjatorzy z 23 - letnim mężczyzną mieszkańcem gm. Osiek Mały, który z powodów nieporozumień rodzinnych chciał popełnić samobójstwo. Na nogi postawione zostały także straż pożarna i pogotowie. Zabezpieczono teren przed dostaniem się osób  postronnych. Sytuacja na miejscu wyglądała bardzo dramatycznie i tylko rozważne działania mogły zapobiec tragedii.

Powrót na górę strony