PODSUMOWANIE PONIEDZIAŁKOWYCH DZIAŁAŃ "TRZEŹWY PORANEK"

Data publikacji 07.05.2024

Ponad 900 kontroli to wynik poniedziałkowej akcji „TRZEŹWY PORANEK” przeprowadzonej przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego wspieranych przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kłodawie. Wśród tej liczby mundurowi zatrzymali 2 kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą po alkoholu.

W trakcie prowadzonych działań sprawdzono trzeźwość ponad 900 kierowców, z których dwóch nie mogło kontynuować dalszej jazdy. 37-letni mieszkaniec powiatu płockiego, który podróżował ciągnikiem siodłowym marki DAF posiadał ponad 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejny nietrzeźwy kierowca poruszał się dostawczym Volkswagenem i był to 35-letni mieszkaniec powiatu konińskiego. Mężczyzna posiadał przeszło 0,33 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowcom zatrzymano prawo jazdy.

Akcje „TRZEŹWY PORANEK” mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach i umożliwiają wyeliminowanie osób, które kierując pod wpływem alkoholu stwarzają ogromne zagrożenie w ruchu drogowym.

Informujemy, że tego rodzaju działania będą organizowane cyklicznie a wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z konsekwencjami.

Powrót na górę strony