Debata społeczna w miejscowości Głębokie

dsc_362624-go listopada w miejscowości Głębokie gm. Olszówka została zorganizowana druga w tym roku w powiecie kolskim „Debata Społeczna”. Tematem przewodnim spotkania, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, mieszkańcy z terenu gmin Dąbie i Olszówka oraz policjanci, było bezpieczeństwo seniorów.

24-go listopada o godz. 14:00 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Głębokim mieszkańcy z gmin Dąbie i Olszówka dyskutowali na tematy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem seniorów. Była to druga w tym roku „Debata Społeczna” zorganizowana przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kole.

Podczas spotkania na pytania i postulaty mieszkańców odpowiedzi udzielali: Burmistrz Miasta i Gminy Dąbie – Pan Tomasz Ludwicki, Wójt Gminy Olszówka - Pan Włodzimierz Fraszczyk oraz Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kole - kom. Michał Bryl i Kierownik Posterunku Policji w Dąbiu - asp. szt. Zbigniew Czerczak.

Kierownik Posterunku Policji w Dąbiu zaprezentował multimedialny pokaz, w którym ujęta była krótka charakterystyka zagrożeń z jakimi spotkają się mieszkańcy gmin Dąbie i Olszówka. Przedstawiciele Policji omówili metody oszustw, którymi padają najczęściej osoby starsze tj. m.in. oszustwa na wnuczka, policjanta, funkcjonariusza CBŚ lub tzw. domokrążców. Policjanci zaprezentowali zasady działania aplikacji: „Moja Komenda” oraz istotę funkcjonowania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Poruszone został także zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas wolnej dyskusji większość pytań zadawanych przez uczestników spotkania dotyczyło infrastruktury drogowej, zasad przeprowadzania kontroli drogowych oraz represyjności funkcjonariuszy za popełniane wykroczenia.

Na zakończenie kom. Michał Bryl podsumował spotkanie i zapewnił, że żadne zgłaszane problemy i propozycje ich rozwiązania nie pozostaną bez odzewu.

Powrót na górę strony