Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
- Podsumowanie 2015 roku w kolskiej komendzie 26-go lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Kole odbyła się narada służbowa podsumowująca pracę kolskich policjantów w 2015 roku. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka, kadra kierownicza kolskiej jednostki na czele z Komendantem insp. Wiesławem Grzegorczykiem oraz zaproszeni goście.
- Zatrzymany kilka godzin po kradzieży auta Kolscy policjanci zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który w nocy z 22/23 lutego dokonał kradzieży auta m-ki Opel Meriva z niezamkniętego garażu na terenie gminy Kościelec. Sprawca kradzieży pojazdu został zatrzymany kilka godzin po otrzymaniu przez stróżów prawa zgłoszenia. Odzyskane auto wróciło do właściciela, natomiast złodziejowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.
- Pożegnanie z policyjnym mundurem W dniu wczorajszym w kolskiej komendzie nastąpiło uroczyste pożegnanie czterech funkcjonariuszy, którzy postanowili rozstać się z policyjnym mundurem i przejść na zasłużoną emeryturę. Szeregi kolskiej Policji opuścili: podinsp. Jerzy Robaszewski, asp. szt. Przemysław Jadczak, asp. szt. Dariusz Karasiak oraz asp. szt. Andrzej Modelski, który w mundurze służył 40 lat.
- Zmiana na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji w Kłodawie 20-go lutego Komendant Powiatowy Policji w Kole insp. Wiesław Grzegorczyk powierzył obowiązki Komendanta Komisariatu Policji w Kłodawie asp. szt. Pawłowi Czerwińskiemu. Dotychczasowy Komendant kłodawskiej jednostki podinsp. Jerzy Robaszewski po 30-letniej służbie odchodzi na emeryturę.
- Konsultacje w sprawie tworzenia "Map Zagrożeń" dla mieszkańców Kola Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole zapraszają mieszkańców Koła na konsultacje społeczne, dotyczące tworzenia mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Spotkania odbędą się w dniach 22-25 lutego br. na terenie miasta. Mapa ma obrazować mieszkańcom informacje dotyczące zagrożeń i przestępczości występującej w ich najbliższym otoczeniu.
- Podsumowanie gminnych konsultacji społecznych w sprawie tworzenia "Map zagrożeń" Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole w dniach 16-19 lutego br. zorganizowali i przeprowadzili, w każdej gminie na terenie powiatu kolskiego konsultacje społeczne dotyczące tworzenia mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Dzięki zebranym informacją i sugestiom od społeczeństwa oraz organizacji i instytucji funkcjonujących na naszym terenie powstanie mapa, która ma obrazować mieszkańcom informacje na temat zagrożeń i przestępczości występującej w ich najbliższym otoczeniu.
- Śmiertelny wypadek na drodze K-92 20-go lutego na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Grzegorzew doszło do wypadku drogowego w wyniku którego śmierć poniósł 34-letni pieszy. W zdarzeniu uczestniczyło także osobowe auto m-ki VW Polo kierowane przez 44-letnią mieszkankę powiatu poznańskiego. Kierująca pojazdem kobieta była trzeźwa. Okoliczności tragedii wyjaśni prowadzone śledztwo.
- Zaproszenie na "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem"" Policja wzorem lat ubiegłych w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi przyłącza się do akcji „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. W dniach 22-27 lutego 2016 roku osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać pomoc i wsparcie między innymi przychodząc do budynku Komendy Powiatowej Policji w Kole.
- Zmodernizowany banknot o nominale 200 zł wchodzi do obiegu W piątek, 12 lutego, Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu banknoty dwustuzłotowe ze zmodernizowanymi zabezpieczeniami. Biuro Służby Kryminalnej KGP aktywnie włącza się w kampanię społeczną "Bezpieczne pieniądze", która ma zapoznać Polaków z nowymi wzorami zabezpieczeń. Jednocześnie policjanci BSK KGP przypominają, że w obiegu pozostają banknoty dotychczasowej emisji. Banknoty o niższych nominałach ze zmienionymi zabezpieczeniami pojawiają się w naszych portfelach od kwietnia 2014 r.
- W trosce o bezpieczeństwo pieszych W minionym tygodniu kolska drogówka przeprowadziła wzmożone działania pt. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” ukierunkowane na eliminowanie wykroczeń popełnianych przez pieszych jak i nieprawidłowości popełnianych przez kierujących pojazdami w stosunku do osób pieszych. Podczas 16 godzinnych działań funkcjonariusze ujawnili 64 wykroczenia, za które nałożyli mandaty karne.