Aktualności

ZDALI SWÓJ PIERWSZY EGZAMIN

Data publikacji 15.05.2024

We wtorek 14 maja br. 29 młodych ludzi ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Powierciu podeszło do egzaminu na kartę rowerową. To będzie pierwszy dokument, uprawniający ich do poruszania się po drogach. Całe wydarzenie odbyło się pod okiem kolskich policjantów. Świeżo upieczonym rowerzystom życzymy samych bezpiecznie przebytych kilometrów.

Dla wielu osób egzamin na kartę rowerową jest pierwszym w życiu testem, który wymaga pewnych umiejętności oraz wiedzy. Niezależnie od wieku, zdanie takiego egzaminu jest ważnym krokiem w drodze do samodzielności oraz odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg. Przygotowanie się do tego egzaminu to proces, który podnosi nie tylko umiejętności techniczne poruszania się jednośladem, ale także rozwija świadomość związaną z przestrzeganiem przepisów drogowych i bezpiecznym poruszaniem się w ruchu drogowym.

We wtorek 14 maja br. 29 uczniów Szkoły Podstawowej w Powierciu ubiegało się o kartę rowerową. Mundurowi z kolskiej jednostki policji czuwali nad prawidłowym przebiegiem egzaminu a uczniowie aby uzyskać wymarzoną kartę musieli najpierw przystąpić do części teoretycznej, a następnie do części praktycznej, która odbyła się na torze przeszkód.

Wysoki poziom umiejętności jazdy na rowerze i solidna wiedza teoretyczna, pozwoliły wszystkim uczniom zdać egzamin z wynikiem pozytywnym. Już za kilka dni odbiorą oni swój pierwszy dokument uprawniający ich do poruszania się po drogach.

Świeżo upieczonym rowerzystom życzymy samych bezpiecznie przebytych kilometrów.

Powrót na górę strony