Aktualności

KOLEJNY WAŻNY KROK W KIERUNKU BUDOWY NOWEJ KOMENDY

Data publikacji 19.04.2024

W piątek 19 kwietnia 2024 roku Burmistrz Miasta Koła Pan Krzysztof Witkowski oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Violetta Mójta podpisali akt notarialny o przekazaniu w formie darowizny działki pod budowę nowej siedziby kolskiej jednostki policji.

Starania o budowę nowoczesnej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Kole, która aktualnie mieści się przy ul. Sienkiewicza w Kole trwają już od kilku lat.

W dniu dzisiejszym Burmistrz Miasta Koła Pan Krzysztof Witkowski reprezentujący Gminę Miejską Koło oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Violetta Mójta, działająca w imieniu i na rzecz Skarbu Państwa, podpisali akt notarialny o przekazaniu w formie darowizny działki pod budowę nowego budynku komendy. Dzięki przekazaniu nieruchomość o powierzchni prawie 1,2 hektara i wartości 1 390 000,00 złotych zlokalizowanej w obrębie miasta, przy ul. Cegielnianej w Kole możliwe będzie podjęcie kolejnych kroków pozwalających na rozpoczęcie budowy nowej jednostki Policji.

Nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Kole wpłynie na znaczną poprawę warunków pracy i służby policjantów oraz jej pracowników, ale przede wszystkim pozwoli na zapewnienie odpowiedniego komfortu obsługi mieszkańców powiatu kolskiego. Cała inwestycja będzie miała niewątpliwy wpływ na skuteczność codziennych działań policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu.

  • Na obrazku widzimy Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Violettę Mójta w trakcie podpisywania aktu darowizny.
  • Na obrazku widzimy Burmistrza Miasta Koła Pana Krzysztofa Witkowskiego w trakcie podpisywania aktu darowizny.
  • Na obrazku widzimy przykładową wizualizację budynku policji
    Przykładowa wizualizacja budynku komendy policji
Powrót na górę strony