Aktualności

PODSUMOWANIE ŚWIĄTECZNEGO WEEKENDU NA DROGACH POWIATU KOLSKIEGO

Data publikacji 02.04.2024

Święta Wielkanocne to czas wzmożonego ruchu na drogach. Policjanci kolskiej drogówki rozpoczęli długi weekend już 29 marca działaniami pod nazwą „PRĘDKOŚĆ” a zakończyli 2 kwietnia działaniami „TRZEŹWY PORANEK”. Niestety nie obyło się bez nietrzeźwych kierowców. W trakcie trzech dni świąt na terenie naszego powiatu doszło do dwóch wypadków drogowych i zaledwie trzech kolizji na co niewątpliwy wpływ miała zwiększona liczba patroli na drogach.

Za nami długi weekend związany ze Świętami Wielkanocnymi, który charakteryzował się zwiększonym natężeniem ruchu, zarówno tych zmotoryzowanych, jak i niechronionych użytkowników dróg. Od piątku do dzisiaj na drogach było więcej patroli. Policjanci podejmowali działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym oraz ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym.

Policjanci rozpoczęli długi weekend w piątek działaniami wzmożonymi o nazwie: „PRĘDKOŚĆ”, w trakcie których skontrolowali 46 pojazdów ujawniając 40 wykroczeń spośród, których aż 35 dotyczyło przekroczeń prędkości. W wyniku tych działań zatrzymano również 31-letnią mieszkankę naszego powiatu, która w Grzegorzewie przekroczyła dozwoloną prędkość o 18 km/h. W tym przypadku nie to było najgorsze. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że miała ona prawie 2,9 promila alkoholu w organizmie. Kobiecie grozi teraz kara do trzech lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto zgodnie z nowymi przepisami 31-latce został zabezpieczony pojazd, którym się poruszała.

Długi weekend na drogach zakończono dzisiejszymi działaniami „TRZEŹWY PORANEK” podczas, których zbadano stan trzeźwości ponad 1200 kierowców. Policjanci zatrzymali trzech kierujących w stanie po użyciu alkoholu, jednego nietrzeźwego rowerzystę oraz jednego kierowcę, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W trakcie prowadzonych działań zwrócono szczególną uwagę na motocyklistów. Funkcjonariusze egzekwowali od kierujących tymi pojazdami przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz sprawdzili stan techniczny kilkudziesięciu jednośladów.

Od soboty do poniedziałku na terenie powiatu kolskiego odnotowano 2 wypadki i 3 kolizje drogowe.

Powrót na górę strony