Aktualności

KOLSCY KRYMINALNI ZATRZYMALI OBCOKRAJOWCA BIORĄCEGO UDZIAŁ W OSZUSTWIE „NA POLICJANTA”

Data publikacji 02.04.2024

Pod koniec marca br. kryminalni z Koła zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w oszustwie metodą „na policjanta”. 39-latek, wspólnie z innymi osobami, jest podejrzany o usiłowanie oszukania 72-letniej mieszkanki powiatu kolskiego na 80 tys. zł. Sąd zastosował już wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Pod koniec marca br. na telefon stacjonarny 72-letniej mieszkanki powiatu kolskiego zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę. Po uwiarygodnieniu swojej osoby oszustka poinformowała seniorkę, że rozpracowuje grupę przestępczą a pieniądze, które seniorka posiada na koncie bankowym są zagrożone. Kobieta podająca się za policjantkę poleciła 72-latce aby udała się do banku i wypłaciła wszystkie oszczędności, które następnie miała przekazać policjantowi. Na szczęście czujna seniorka zamiast iść do banku poinformowała o tym zdarzeniu „prawdziwą” Policję. Dzięki zebranym danym oraz wnikliwej pracy kolskich kryminalnych zatrzymano tzw. odbieraka, który przyjechał po pieniądze. Okazał się nim 39-letni obcokrajowiec. Zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania oszustwa a Sąd na wniosek śledczych zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci aresztowania na okres trzech miesięcy.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność. Jak pokazuje ten przypadek telefony od oszustów nie zawsze muszą zakończyć się dla nas stratą finansową. Pamiętajmy, że policjanci nigdy do nikogo nie dzwonią, aby poinformować o prowadzonej akcji. Nigdy też nie proszą o przekazanie pieniędzy. W przypadku obaw i podejrzeń co do próby dokonania oszustwa należy niezwłocznie powiadomić o tym Policję.

Powrót na górę strony