Aktualności

„OKAZJA CZYNI ZŁODZIEJA” – NIESTETY PRZYSŁOWIE WCIĄŻ JEST AKTUALNE

Data publikacji 20.03.2024

Jak dochodzi do kradzieży? Najczęściej, gdy pokrzywdzony nieświadomie pomaga złodziejowi… „Okazja czyni złodzieja”, to przysłowie potwierdza się niestety w wielu przypadkach kradzieży. Podobnie było tym razem, gdy mieszkanka naszego powiatu po wypłacie pieniędzy pozostawiła swoją kartę w bankomacie. Karta została bardzo szybko odnaleziona a znalazca zamiast zwrócić ją właścicielowi zaczął nią płacić w sklepach. Kryminalni bardzo szybko ustalili 45-letnią mieszkankę powiatu kolskiego, która posługiwała się przywłaszczoną kartą płatniczą. Kobieta usłyszała już zarzuty w tej sprawie, grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Okazja czyni złodzieja”, to przysłowie, które niestety towarzyszy wielu zdarzeniom związanym z kradzieżą. Nie inaczej było w przypadku przywłaszczenia karty bankomatowej, do którego doszło w sobotę 16 marca br. Mieszkanka naszego powiatu po wypłaceniu gotówki z bankomatu pozostawiła w nim kartę i udała się na zakupy. Karta bardzo szybko została znaleziona. Najgorsze było jednak to, że znalazca nie zwrócił zguby a zaczął nią płacić w sklepach i tym samym wszedł w konflikt z prawem. Przypominamy, że posługiwanie się cudzą kartą płatniczą bez zgody właściciela to przestępstwo kradzieży z włamaniem za grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Kolscy kryminalni bardzo szybko ustalili i zatrzymali 45-letnią mieszkankę naszego powiatu, która posługiwała się cudzą kartą płatniczą. Kobieta usłyszała już zarzuty w tej sprawie, grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy, aby w przypadku odnalezienia jakichkolwiek dokumentów czy też kart bankomatowych niezwłocznie przekazać je do organu wydającego. Osoby, które zgubiły lub została im skradziona karta płatnicza, powinny natychmiast powiadomić placówkę bankową i zablokować możliwość dokonywania płatności przez osoby nieuprawnione, co pozwoli uniknąć utraty środków znajdujących się na koncie.

Powrót na górę strony