Aktualności

Europejski Tydzień Mobilności z policjantami z Komisariatu Policji w Kłodawie

Data publikacji 22.09.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Kłodawie, Urząd Miasta i Gminy Kłodawa oraz WODR w Koninie aktywnie włączyli się w działania związane z Europejskim Tygodniem Mobilności.

Zasadniczym celem Europejskiego Tygodnia Mobilności (ETM) jest zachęcenie europejskich władz lokalnych oraz organizacji pozarządowych do wprowadzania i promowania zrównoważonych środków transportu (transportu zbiorowego, rowerowego, ruchu pieszego oraz transportu multimodalnego).

W kolejną już edycję kampanii zainicjowanej w 2002 roku przez Komisję Europejską włączyli się również policjanci z Posterunku Policji w Kłodawie. W czwartek 21 września br. wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Kłodawa oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Koninie prowadzili akcję pod hasłem #EcoMobilityKłodawa.

W ramach działań profilaktycznych w tym obszarze policjanci z Komisariatu Policji w Kłodawie wspólnie z Panią Katarzyną Hamigą Zastępcą Burmistrza Kłodawy oraz Panem Mariuszem Seńko Zastępcą Dyrektora WORD w Koninie od samego rana edukowali najmłodszych jak bezpiecznie korzystać z przejśc dla pieszych. Kolejnym punktem działań były pogadanki dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłodawie. Pan Mariusz Seńsko oraz dzielnicowi z Kłodawy opowiedzieli uczniom o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Wszystkim uczestnikom wręczono odblaski. Na koniec mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierowców a Ci za wzorową postawę na drodze otrzymywali materiały edukacyjne od Pani wiceburmistrz Kłodawy.

Powrót na górę strony