Aktualności

SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ

Data publikacji 04.11.2022

Każdego roku zdarzają się interwencje związane z poszukiwaniem zaginionych grzybiarzy. W akcjach poszukiwawczych biorą udział duże siły Policji i innych służb, które często są jedynym ratunkiem dla zaginionych. Podobnie było 31 października 2022 roku w Żerominie, gdzie w trakcie grzybobrania zaginął 63-letni mieszkaniec Koła. Na szczęście finał całonocnych poszukiwań był szczęśliwy.

W poniedziałek 31 października 2022 roku około godz. 16:30 dyżurny kolskiej jednostki policji otrzymał informację z której wynikało, że 63-letni mieszkaniec Koła, wybrał się na grzyby i zaginął. Mężczyzna ostatni raz był widziany około godz. 14:00 w miejscowości Żeromin. Niestety kolanin nie miał ze sobą telefonu a jego słaby stan zdrowia oraz okoliczności w jakich się znalazł dawały podstawy do tego, aby przypuszczać, iż jego życiu czy zdrowiu może zagrażać niebezpieczeństwo. W związku z tym Komendant Powiatowy Policji w Kole do udziału w poszukiwaniach zadysponował wszystkich dostępnych mu policjantów. Niestety szybko zapadający zmrok, mgła oraz rozległy teren znacznie utrudniały prowadzenie działań ratowniczych, w których udział brali również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Kole, druhowie z OSP Koło nad Wartą, OSP Dęby Szlacheckie, OSP Łuczywno i OSP Budki Nowe, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, członkowie stowarzyszenia SIR a także ochotnicy. Poszukiwania prowadzone były przez całą noc. Na szczęście 1 listopada przed godz. 7:00 otrzymaliśmy informację, że zaginiony mężczyzna odnalazł się cały i zdrowy.

Dziękujemy wszystkim wyżej wymienionym uczestnikom poszukiwań a także mediom, które bardzo szybko opublikowały komunikat o prowadzonych działaniach ratowniczych oraz wszystkim tym, którzy udostępniali ten komunikat w mediach społecznościowych.

 

Apelujemy!

Okres jesienny to czas, kiedy w poszukiwaniu grzybów zapuszczamy się w odległe i nie do końca znane nam rejony. Zmienna pogoda czy zmęczenie mogą sprawić, że nie będziemy w stanie odnaleźć drogi do domu, nawet z pozoru znanego nam miejsca. Nie zwlekajmy w tego typu sytuacjach z powiadamianiem służb ratunkowych. Alarmujmy od razu, każda minuta może być cenna podczas akcji poszukiwawczych. Pamiętajmy też o tym aby mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy.

Powrót na górę strony