Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolscy policjanci na międzypowiatowym konkursie "Policjant ruchu drogowego"

Data publikacji 21.05.2018

18 maja w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie odbyły się międzypowiatowe eliminacje konkursu “Policjant Ruchu Drogowego”. W klasyfikacji ogólnej, funkcjonariusz kolskiej drogówki mł. asp. Sebastian Wojtczak zajął II miejsce i będzie reprezentował nasz powiat na szczeblu wojewódzkim.

Do konkursu przystąpiło 15 policjantów z jednostek w Turku, Koninie, Słupcy i Kole. Tutejszą komendę reprezentowali mł. asp. Sebastian Wojtczak, st. sierż. Łukasz Wypychowski i st. sierż. Marcin Malesza. Funkcjonariusze mieli przed sobą szereg konkurencji sprawdzających ich umiejętności praktyczne. W pierwszym etapie policjanci strzelali z broni służbowej. Następnie przemieścili się na skrzyżowanie ulic Aleje 1 maja i Kleczewskiej, na którym kierowali ruchem. W ostatniej części konkursu policjanci wykazywali się umiejętnościami jazdy motocyklem i samochodem na torze manewrowym.

Na zakończenie konkursu najlepszym uczestnikom zmagań wręczono nagrody rzeczowe. W podsumowaniu zawodów udział wzięli bezpośredni przełożeni konkurujących policjantów wraz z współorganizatorami imprezy. Wśród rywalizujących funkcjonariuszy, w klasyfikacji ogólnej reprezentant kolskiej jednostki mł. asp. Sebastian Wojtczak zajął II miejsce. Co istotne - najsprawniej ze wszystkich zawodników pokonał tor manewrowy samochodem.
Najlepsi policjanci z każdego powiatu będą reprezentować swoje macierzyste jednostki w Finale Wielkopolskiego Konkursu Policjant Ruchu Drogowego 2018, który w tym roku odbędzie się w Swarzędzu.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.61 MB)

Powrót na górę strony