Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za łapówkę

Data publikacji 09.06.2010

Kolscy policjanci zatrzymali wczoraj po południu 32 letniego mężczyznę, który wręczył funkcjonariuszom 100 zł. w zamian za odstąpienie od podjęcia czynności służbowych. Sprawę prowadzą funkcjonariusze zajmujący się przestępczością korupcyjną.  

lapKolscy policjanci zatrzymali wczoraj po południu 32 letniego mężczyznę, który wręczył funkcjonariuszom 100 zł. w zamian za odstąpienie od podjęcia czynności służbowych. Sprawę prowadzą funkcjonariusze zajmujący się przestępczością korupcyjną.
 
Wczoraj około godziny 13.40 policjanci pełniący służbę nieoznakowanym radiowozem zauważyli na ul. Sienkiewicza osobowego seata, którego kierowca zawracał tuż za skrzyżowaniem, na wysepce przejeżdżając do tego podwójną linię ciągłą. Niczego nie podejrzewający kierowca po zakazanych manewrach wjechał w ul. Włocławską. Tam funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli, po wylegitymowaniu okazało się, że 32 letni mężczyzna jest mieszkańcem gm. Kłodawa. Kierowcy wyjaśniono przyczynę zatrzymania, sam przyznał się też do naruszenia przepisów, za wykroczenie policjanci zgodnie z taryfikatorem zaproponowali mu mandat karny oraz poinformowali o możliwości odmowy jego przyjęcia, a także tym, że za to przewinienie zostaną naliczone punkty karne. Kiedy funkcjonariusze spisywali dane kierowcy ten wyciągną z kieszeni 100 zł i włożył w jeden ze służbowych dokumentów proponując aby odstąpili od wykonywania czynności. Wówczas 32 latka poinformowano, że zostaje zatrzymany w związku z popełnieniem przestępstwa. Po przywiezieniu do jednostki o zajściu poinformowano Prokuraturę Rejonową a mężczyzną zajęli się policjanci z Zespołu dw. z Korupcją. Za udzielenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu, grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony