KPP Koło

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Głuchoniemi
Aplikacja Moja Komenda
EUSŁUGI
OCHRONA PRAWNA FUNKCJONARIUSZY POLICJI
ZIELONA STREFA

Najczęściej czytane

 1. POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI

  29 lipca br. odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji w trakcie których Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu podinsp. Violetta Mójta wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Kole mł. insp. Jackiem Brzęckim, wręczyli mianowania na wyższe stopnie służbowe policjantom kolskiej jednostki. Nie zabrakło przemówień i podziękowań ze strony zaproszonych gości.

 2. STOISKO PROMUJĄCE POWIAT KOLSKI PODCZAS WOJEWÓDZKICH OBCHODÓW ŚWIĘTA POLICJI

  Wojewódzkie obchody Święta Policji odbyły się w 15 lipca br. w Poznaniu. Równolegle do odbywających się uroczystości trwał piknik mundurowy, na którym stoisko promujące powiat kolski prezentowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole.

 3. AKTY POWOŁANIA DLA KOMENDANTA ORAZ JEGO ZASTĘPCY

  W poniedziałek, 11 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Kole odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powołania na stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Kole oraz I Zastępcy. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka w obecności zaproszonych gości oraz policjantów i pracowników policji wręczył rozkazy personalne mł. insp. Jackowi Brzęckiemu oraz podinsp. Przemysławowi Czarneckiemu, którzy dotychczas pełnili obowiązki na wymienionych stanowiskach.

 4. Powiatowe obchody Święta Policji w powiecie kolskim

  6 sierpnia odbyły się obchody Święta Policji w powiecie kolskim. Uroczystości miały miejsce w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłodawie, gdzie Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka oraz Komendant Powiatowy Policji w Kole nadkom. Roman Pankowski wręczyli policjantkom i policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

 5. Czy wiesz kto jest twoim dzielnicowym?

  Z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Kole na terenie powiatu kolskiego rusza akcja informacyjna, której celem jest przybliżenie mieszkańcom wizerunków dzielnicowych. W celu dotarcia do jak największej liczby osób zdjęcia dzielnicowych wraz z opisami rejonów zamieszczone zostały m.in. na łamach tygodnika „Przegląd Kolski" oraz kolskich portalach internetowych.

 6. Powiatowe Święto Policji

  W piątek 23 lipca odbyły się w Kole powiatowe obchody 91 rocznicy powstania Policji Państwowej. W tym roku z okazji Święta Policji awans na wyższe stopienie służbowe otrzymało 45 funkcjonariuszy. Policyjni związkowcy wręczyli swoim sympatykom i członkom honorowe odznaczenia związkowe.

 7. Trzymiesięczny areszt za znęcanie się nad rodzicami

  Decyzją sądu, najbliższe 3 miesiące w areszcie śledczym spędzi 36-latek podejrzany o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoimi rodzicami. Domowy oprawca został zatrzymany przez kolskich policjantów, chwilę po tym jak po raz kolejny wszczął awanturę i groził pozbawieniem życia swoich rodziców. Za znęcanie się nad osobami najbliższymi mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 8. PODSUMOWANIE UBIEGŁOTYGODNIOWYCH DZIAŁAŃ

  W trakcie trwania ubiegłotygodniowych wzmożonych działań ukierunkowanych na ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem kierowców jednośladów mundurowi skontrolowali ponad 100 rowerzystów. Policjanci ujawnili prawie 70 naruszeń obowiązujących przepisów.

 9. Śmiertelny wypadek drogowy

  Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj w nocy na drodze w miejscowości Kolonia Rosocha w gm. Osiek Mały. Zginął 45 letni kierowca osobowego opla.

 10. "Kryształowe Gwiazdy" dla kolskich policjantów

  27 listopada br. zostały wręczone „Kryształowe Gwiazdy”. To forma uhonorowania funkcjonariuszy Policji, którzy uratowali ludzkie życie, wykazując się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Wyróżnienia otrzymało łącznie 124 wielkopolskich policjantek i policjantów. Wśród laureatów znalazło się 9 kolskich policjantów.

Powrót na górę strony