Policyjna akcja "Prędkość" na terenie województwa wielkopolskiego - Akcje - KPP Koło

Policyjna akcja "Prędkość" na terenie województwa wielkopolskiego

Data publikacji 11.05.2017

12 maja br. na drogach województwa wielkopolskiego policjanci ponownie będą prowadzili działania ukierunkowane na egzekwowanie przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Pamiętajmy aby prędkość naszego pojazdu bezwzględnie dostosować do znaków drogowych, ale i także do warunków panujących na drodze.

Od początku bieżącego roku, w trakcie tego typu działań funkcjonariusze Policji skontrolowali prawie 30 tys. pojazdów. Ponad 13 tys. kierowców zostało ukaranych w związku z przekroczeniem prędkości, a 165 osób straciło prawo jazdy. 99 kierującym zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h.

Głównym założeniem działań jest przypomnienie kierowcom o obowiązujących przepisach. Stosowanie się do ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, ma bezpośredni wpływ na ilość wypadków i kolizji.

Na naszych drogach nadal dochodzi do groźnych w skutkach zdarzeń drogowych, w których ludzie tracą zdrowie i życie. Policjanci podczas wzmożonych kontroli będą skrupulatnie egzekwować przestrzeganie obowiązujących przepisów.