KPP Koło

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Głuchoniemi
Aplikacja Moja Komenda
Policjant, który mi pomógł
Zostań jednym z nas! - PRACA w POLICJI
OCHRONA PRAWNA FUNKCJONARIUSZY POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Na wieczną służbę odszedł nasz Kolega

  Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 2 czerwca 2020 roku zmarł nasz Kolega Mariusz Ostrowski. Miał 32 lata. Odchodząc tak wcześnie, pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. W imieniu kierownictwa, policjantów i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Kole, rodzinie, najbliższym i przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.

 2. Kolscy policjanci pompowali dla Zosi

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole oraz Komisariatu Policji w Kłodawie podjęli wyzwanie i dołączyli do akcji #GaszynChallenge, wspierając Zosię. Wyzwanie przyjęli od Ochotniczej Straży Pożarnej w Kole oraz w Leszczach.

 3. Podziękowania dla kapelana kolskich policjantów

  Był razem z nami, gdy rozpoczynaliśmy służbę, towarzyszył, gdy obchodziliśmy swoje święto, wspierał, gdy przychodziły gorsze chwile. Od 20 lat swoją kapłańską posługę łączył z naszą formacją. Dziś szef kolskich policjantów insp. Artur Foryński wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu insp. Piotrem Mąką, przedstawicielami kierownictwa tutejszej jednostki oraz byłymi komendantami, pożegnali odchodzącego na emeryturę kapelana Policji ks. Józefa Wronkiewicza.

 4. Sprzedawał narkotyki. Policjanci zatrzymali 20-latka

  W niedzielę wieczorem policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki. Okazało się, że 20-latek od dłuższego czasu sprzedawał substancje odurzające. Mieszkaniec gminy Dąbie został aresztowany na okres trzech miesięcy.

 5. Czy wiesz kto jest twoim dzielnicowym?

  Z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Kole na terenie powiatu kolskiego rusza akcja informacyjna, której celem jest przybliżenie mieszkańcom wizerunków dzielnicowych. W celu dotarcia do jak największej liczby osób zdjęcia dzielnicowych wraz z opisami rejonów zamieszczone zostały m.in. na łamach tygodnika „Przegląd Kolski" oraz kolskich portalach internetowych.

 6. Sukces sportowy kolskich stróżów prawa

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole wzięli udział w turnieju „Kolskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej”. W zorganizowanych zawodach wystąpiło 7 drużyn piłkarskich. Kolska grupa policjantów wywalczyła II miejsce.

 7. LATEM PAMIĘTAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE

  Lato zbliża się wielkimi krokami. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Jak powinniśmy postępować, by wypoczynek był bezpieczny?

 8. Priorytetowe działania dzielnicowych KPP w Kole na II półrocze 2019 roku

  Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Kole realizują zadania wynikające z półrocznych planów działań priorytetowych dla podległych im rejonów służbowych. Plan priorytetowy to narzędzie, które ma uspołecznić zadania realizowane przez dzielnicowych i zwiększyć skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie. Określone zadania wynikają z oczekiwań społecznych uzyskanych podczas spotkań, konsultacji oraz debat ze społeczeństwem jak i z bieżącej analizy zagrożeń.

 9. Zdarzenia minionego weekendu

  Długi weekend Boże Ciało za nami. Dla kolskich policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu i odwiedzających nasz region, był to pracowity okres i czas wzmożonych kontroli na drogach. Niestety nie wszyscy wzięli sobie do serca apele funkcjonariuszy o rozwagę i ostrożność, przez co nie udało się uniknąć wypadków i kolizji oraz zatrzymań nietrzeźwych kierujących.

 10. Awanse i wyróżnienia w kolskiej Policji

  Komendant Powiatowy Policji w Kole insp. Mirosław Ścisły w obecności swojego zastępcy mł. insp. Artura Foryńskiego, wręczył jedenastu policjantom rozkazy personalne awansujące na wyższe stanowiska służbowe oraz wyróżnił czterech funkcjonariuszy za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych.