KPP Koło

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Głuchoniemi
Aplikacja Moja Komenda
Policjant, który mi pomógł
Zostań jednym z nas! - PRACA w POLICJI
OCHRONA PRAWNA FUNKCJONARIUSZY POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Policjanci uratowali życie kobiety

  Funkcjonariusze kolskiej policji uratowali kobietę, która próbowała odebrać sobie życie. O zamiarze popełnienia samobójstwa przez 53-latkę, powiadomił telefonicznie przypadkowy świadek. Jak się okazało pomoc nadeszła w ostatniej chwili.

 2. Wpadł z narkotykami podczas legitymowania

  Kolscy policjanci podczas legitymowania znaleźli u 18 – latka marihuanę. Kilka gramów narkotyków miał też w domu. Młody mieszkaniec gminy Dąbie usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 3. 16-latek posiadał i udzielał środki odurzające

  Niemal cztery gramy marihuany znaleźli kolscy policjanci podczas przeszukania pokoju zajmowanego przez 16-latka. Ponadto ten młody człowiek udzielił innej substancji odurzającej swojej rówieśnicy. Chłopak został przesłuchany i stanie przed Sądem Rodzinnym.

 4. „PIES NA MOJEJ DRODZE” - SPOTKANIE Z PRZEWODNIKIEM I PSEM POLICYJNYM MARY

  Dzieci z kolskich szkół i przedszkoli zostały odwiedzone przez niecodziennych gości. Do uczniów zawitali policjanci wraz ze specjalnie wyszkolonym psem, który wzbudził ogromne zaciekawienie maluchów. Jego opiekun, asp. szt. Waldemar Cegielski opowiadał dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w kontaktach z nieznanymi zwierzętami.

 5. Zakończyła pracę w Policji

  Komendant Powiatowy Policji w Kole mł. insp. Artur Foryński 27 sierpnia br. pożegnał odchodzącą na zaopatrzenie emerytalne Panią Jadwigę Bartczak, zatrudnioną na stanowisku starszy inspektor Zespołu Statystyki Przestępczości Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kole.

 6. Policjanci udzielili pomocy kobiecie

  Kolscy stróże prawa pomogli młodej kobiecie, którą znaleźli leżącą na chodniku. Dzięki interwencji mundurowych, 29-latka na czas trafiła do szpitala. Tam udzielono jej specjalistycznej pomocy medycznej.

 7. Policjanci na spotkaniu z seniorami

  Jak zapobiec przestępstwom dokonywanym na osobach starszych oraz jak ustrzec się przed podpisaniem niekorzystnej umowy? Tego między innymi mogli dowiedzieć się kolscy seniorzy podczas spotkania z policjantem, powiatowym rzecznikiem praw konsumenta oraz przedstawicielem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 8. Pijany 43-latek spowodował kolizję

  Mimo licznych apeli prezentowanych niemalże każdego dnia w środkach masowego przekazu dotyczących kategorycznego zakazu kierowania pojazdami pod działaniem alkoholu, policjanci codziennie zatrzymują kolejnych nietrzeźwych kierowców. Nie inaczej było 1 listopada, kiedy to w miejscowości Powiercie (gmina Koło) 43-latek mając ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, kierował osobowym Oplem i uderzył w zaparkowany na poboczu pojazd m-ki Toyota, w którym znajdowały się cztery osoby. Tym razem uczestnicy kolizji drogowej nie odnieśli obrażeń ciała. Mimo to nieodpowiedzialny kierowca poniesie konsekwencje swego postępowania ponieważ za kierowanie pojazdem mechanicznym pod działaniem alkoholu może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

 9. BY WAKACJE BYŁY BEZPIECZNE

  Zbliżają się wakacje, czas wypoczynku i podróży. Dla funkcjonariuszy natomiast będzie to zdecydowanie czas wzmożonej pracy. Dlatego przypominamy, że wakacje to urlopy, wyjazdy i przerwa od szkoły, ale nie od myślenia - zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie!

 10. Działania ZNICZ 2018 - zmiana organizacji ruchu

  Jak co roku na kilka dni przed Świętem Zmarłych policjanci kolskiej komendy rozpoczynają przygotowywania do ogólnopolskiej akcji Znicz. 1 listopada policjantów czuwających nad naszym bezpieczeństwem zobaczymy między innymi na drogach oraz na przycmentarnych parkingach. Akcja rozpocznie się 31 października, a zakończy się 4 listopada.