KPP Koło

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Głuchoniemi
Aplikacja Moja Komenda
Policjant, który mi pomógł
Zostań jednym z nas! - PRACA w POLICJI
OCHRONA PRAWNA FUNKCJONARIUSZY POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Zakończyła pracę w Policji

  Komendant Powiatowy Policji w Kole mł. insp. Artur Foryński 27 sierpnia br. pożegnał odchodzącą na zaopatrzenie emerytalne Panią Jadwigę Bartczak, zatrudnioną na stanowisku starszy inspektor Zespołu Statystyki Przestępczości Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kole.

 2. Priorytetowe działania dzielnicowych kolskiej jednostki

  Dzielnicowi z kolskiej komendy realizują zadania wynikające z półrocznych planów działań priorytetowych dla podległych im rejonów służbowych. Plan priorytetowy to narzędzie, które ma uspołecznić zadania realizowane przez dzielnicowych i zwiększyć skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie. Określone zadania wynikają z oczekiwań społecznych uzyskanych podczas spotkań, konsultacji oraz debat ze społeczeństwem jak i z bieżącej analizy zagrożeń.

 3. Policjanci na Wielkopolskim Święcie Mleka

  Podczas „Wielkopolskiego Święta Mleka i Powiatu Kolskiego” nie mogło zabraknąć atrakcji przygotowanych funkcjonariuszy kolskiej Policji. Policjanci poprzez wspólną zabawę edukowali dzieci na temat niebezpieczeństw, jakie mogą się przydarzyć podczas pobytu w domu oraz w szkole. Tłumy zwiedzających do policyjnego stoiska przyciągała prezentacja sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie przez stróżów prawa. Dla dzieci największą atrakcja był sierżant Pyrek - maskotka wielkopolskiej Policji.

 4. Zaproszenie na uroczystość wręczenia sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Kole

  Komendant Powiatowy Policji w Kole, mł. insp. Artur Foryński wraz z policjantami i pracownikami tutejszej jednostki serdecznie zapraszają 28 września br. mieszkańców naszego powiatu na uroczystość nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Kole. Ceremonia rozpocznie się o godz. 11:00 mszą świętą w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, a następnie przed Ratuszem Miejskim w Kole nastąpi przekazanie sztandaru.

 5. Policyjne motocykle w Kole

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kolskiej jednostki będą patrolować ulice motocyklami. Jednoślady zostały przekazane przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu, natomiast kombinezony dla policjantów pełniących służbę na motocyklach zakupiło Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Kolski.

 6. Policjanci na festynie rodzinnym

  Policjanci kolskiej komendy wzięli udział w festynie zorganizowanym dla pracowników i ich rodzin jednego z kolskich zakładów produkcji. W trakcie tego przedsięwzięcia mundurowi przeprowadzali rozmowy na temat bezpieczeństwa oraz prezentowali policyjne wyposażenie. Największym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników spotkania cieszył się policyjny motocykl.

 7. Policjanci odzyskali utraconą koparkę

  W minioną sobotę policjanci z Posterunku Policji w Dąbiu odzyskali przywłaszczoną na terenie Holandii koparkę budowlaną. Maszyna warta niemal 100 tys. złotych była ukryta w naczepie ciężarówki i miała opuścić Polskę.

 8. Nastolatek posiadał znaczną ilość środków odurzających

  Policjanci znaleźli w pokoju 16-latka ponad 50 gramów marihuany. Dzień wcześniej matka chłopaka powiadomiła Policję, że jej syn najprawdopodobniej jest pod wpływem narkotyków. Sprawą nieletniego zajmie się Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich w Kole.

 9. Spotkania policjantów z najmłodszymi

  Policjanci z Koła w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, przypominają najmłodszym uczniom o podstawowych przepisach i zasadach ruchu drogowego. Spotkania są też okazją do zwrócenia uwagi jak bezpiecznie podróżować samochodem.

 10. Sprawca wielu włamań zatrzymany przez kolskich policjantów

  Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kole prowadzili w ostatnim czasie intensywne czynności operacyjne dotyczące kradzieży z włamaniem na terenie miasta. Działania funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania 29 - letniego mieszkańca Koła, który dokonał szeregu włamań do obiektów handlowych na terenie Koła.