KPP Koło

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważne linki

Najczęściej czytane

 1. 16-latek zamiast do szkoły, rowerem przyjechał z Warszawy do Koła

  Kolscy policjanci przekazali rodzicom 16-latka, który rowerem przyjechał z Warszawy. Chłopiec rozpoczął podróż rankiem, a w okolicach Koła był już po kilkunastu godzinach. Podziękowania należą się kobiecie, która zainteresowała się chłopcem jadącym jednośladem drogą krajową w środku nocy i policjantom, którzy zakupili mu jedzenie i zaopiekowali do czasu przyjazdu rodziców.

 2. Awanse i wyróżnienia dla policjantów

  W dniu dzisiejszym Komendant Powiatowy Policji w Kole mł. insp. Wiesław Grzegorczyk w obecności swojego zastępcy mł. insp. Grzegorza Baszczyka wyróżnił policjantów oraz pracowników naszej Komendy za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. Czterech policjantów otrzymało również awans na wyższe stanowisko służbowe. Nagrody i awanse zostały przyznane za wzorowe i sumienne wykonywanie zadań służbowych.

 3. Zatrzymani za posiadanie broni bez zezwolenia.

  Nawet do 8 lat więzienia grozi dwom mieszkańcom powiatu konińskiego, których wczoraj po południu zatrzymano w gm. Kościelec. Mężczyźni mieli przy sobie karabinek KBKS z tłumikiem i lunetą oraz ponad 50 szt. amunicji. Na broń nie mieli pozwolenia.

 4. Awanse na wyższe stanowiska służbowe oraz wyróżnienia dla kolskich policjantów

  Komendant Powiatowy Policji w Kole insp. Mirosław Ścisły awansował 7 funkcjonariuszy na wyższe stanowiska służbowe oraz nagrodził promesami 34 policjantów, za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. Awanse i wyróżnienia kolscy policjanci otrzymali podczas uroczystej zbiórki w obecności bezpośrednich przełożonych.

 5. Czy wiesz kto jest twoim dzielnicowym?

  Z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Kole na terenie powiatu kolskiego rusza akcja informacyjna, której celem jest przybliżenie mieszkańcom wizerunków dzielnicowych. W celu dotarcia do jak największej liczby osób zdjęcia dzielnicowych wraz z opisami rejonów zamieszczone zostały m.in. na łamach tygodnika „Przegląd Kolski" oraz kolskich portalach internetowych.

 6. Sprawca kolizji posiadał narkotyki i był pod ich wpływem

  Zatrzymany przez babiackich policjantów 25-latek stanie przed sądem za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków oraz ich posiadanie. Dodatkowo mężczyzna był sprawcą kolizji. Za popełnione przestępstwa sąd może go skazać nawet na 3 lata pozbawienia wolności

 7. Aresztowany za narkotyki

  Kolscy kryminalni zatrzymali 33 – letniego mieszkańca Koła podejrzanego o przestępczość narkotykową. Mężczyzna trudnił się sprzedażą środków prawnie zakazanych oraz posiadał w mieszkaniu marihuanę i mefedron. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

 8. Zostań jednym z nas! - PRACA w POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 9. Policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi

  Na jednej z posesji na terenie gminy Koło policjanci ujawnili i zlikwidowali uprawiane krzewy konopi indyjskich. Zatrzymany 30-latek usłyszał zarzuty, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

 10. Awanse i nagrody

  Komendant Powiatowy Policji w Kole nagrodził wyróżniających się zaangażowaniem w codziennej służbie policjantów. Awanse na wyższe stanowiska służbowe oraz nagrody pieniężne otrzymało 27 funkcjonariuszy.