KPP Koło

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Głuchoniemi
Aplikacja Moja Komenda
Policjant, który mi pomógł
Asy Bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas! - PRACA w POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Dzień Kobiet w Policji

  Święto Kobiet było okazją do wspólnego spotkania, podczas którego pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Kole, mł. insp. Artur Foryński wraz kierownictwem tutejszej jednostki oraz przedstawicielami związków zawodowych złożył wszystkim Paniom życzenia oraz wręczył kwiaty i upominki.

 2. Rozstrzygniecie konkursu dzielnicowych

  Mając na względzie stawiane przed dzielnicowymi wyzwania, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, ogłosił konkurs na projekt zakresu działań profilaktycznych w rejonach obsługiwanych przez dzielnicowych z terenu województwa wielkopolskiego. W piątek, 23 lutego br. w powiecie kolskim wyłoniono zwycięzcę lokalnej edycji konkursu, a w dniu dzisiejszym uroczyście wręczono nagrody.

 3. SZANOWNE PANIE, POLICJANTKI I PRACOWNICE POLICJI!

  Serdeczne życzenia od Kierownictwa polskiej Policji z okazji Dnia Kobiet

 4. Policyjna zbiórka krwi

  Funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Kole oraz mieszkańcy powiatu kolskiego podzielili się najcenniejszym życiodajnym lekiem, czyli swoją krwią. Podczas akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez kolskich „stróżów prawa” pod hasłem „Krew dla życia” udział wzięło kilkadziesiąt osób.

 5. Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem

  W jednostkach Policji, Sądach i Prokuraturach odbywać się będą dyżury, w związku z akcją „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Osoby, które ucierpiały w wyniku czynu zabronionego, mogą uzyskać informacje na temat przysługujących im uprawnień. W tym roku wspomniana akcja będzie trwała od dnia 19 do 25 lutego.

 6. Aresztowany za narkotyki

  Kolscy kryminalni zatrzymali 24 – letniego mieszkańca Koła podejrzanego o przestępczość narkotykową. Mężczyzna posiadał w zamieszkiwanym lokalu prawie 100 gram marihuany oraz 200 gram tzw. „dopalaczy”.

 7. Papierosy bez akcyzy

  5 kilogramów krajanki tytoniowej oraz 3700 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, znaleźli policjanci w samochodzie i w jednym ze sklepów w Kłodawie. 31-letni mieszkaniec Konina, który posiadał nielegalny towar stanie przed Sądem.

 8. Zamierzał podpalić byłą partnerkę

  14 lutego br., policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole dokonali zatrzymania 49-latka, który podczas kłótni z byłą partnerką oblał ją łatwopalną substancją i próbował podpalić.

 9. Zatrzymany z narkotykami

  Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego podczas kontroli drogowej znaleźli narkotyki w postaci metaamfetaminy. 24 – latek odpowie za posiadanie środków psychotropowych, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

 10. Debata społeczna w Kole

  W budynku Starostwa Kolskiego odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa na terenie powiatu kolskiego. Głównym jej celem było zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców powiatu kolskiego w zakresie bezpieczeństwa oraz prezentacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwem i aplikacji Moja Komenda.