Dzień Seniora z policjantami - Profilaktyka czyli akcje i działania - KPP Koło

Profilaktyka czyli akcje i działania

Dzień Seniora z policjantami

Data publikacji 14.10.2019

Zakład Ubezpieczeń Społecznych z okazji Dnia Seniora zaprosił do współpracy przedstawiciela kolskiej komendy. Podczas realizowanej inicjatywy, policjant omówił tematykę dotyczącą oszustw, których ofiarą padają osoby starsze.

Dzięki prowadzonym przez instytucje i służby działaniom oraz akcjom prewencyjnym na rzecz bezpieczeństwa osób starszych, coraz częściej udaje się udaremnić próby wyłudzeń oraz kradzieży na szkodę seniorów. Chcąc dotrzeć z informacjami o zagrożeniach i sposobach unikania ich skutków do jak największej liczby seniorów, organizowane są różnego rodzaju spotkania z osobami starszymi.

10 października br. z okazji Dnia Seniora do sali sesyjnej Starostwa Kolskiego licznie przybyli seniorzy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który był inicjatorem przedsięwzięcia, do współpracy zaprosił między innymi profilaktyka policyjnego.
Podczas spotkania funkcjonariusz kolskiej komendy zaprezentował krótkie filmy profilaktyczne o sposobach działania oszustów. Omówił również zasady, jakimi należy się kierować, aby uniknąć zagrożeń związanych z działaniem oszustów próbujących wyłudzić pieniądze i kosztowności. Policjant ostrzegał przed wpuszczaniem do domu obcych i instruował jak należy potwierdzać wiarygodność osób podających się za monterów, opiekunów społecznych, czy urzędników oferujących pomoc finansową. Tłumaczył także jak postępować w sytuacji jakiegokolwiek zagrożenia, a co najważniejsze, gdzie szukać pomocy, gdy stanie się coś złego.

  • policjant omawia tematykę oszustw
  • seniorzy oglądają krótkie filmy profilaktyczne
  • spot profilaktyczny, który oglądają seniorzy