Profilaktyka czyli akcje i działania

"SZKODA CIEBIE NA TAKIE PATOKLIMATY" - kolejne działania

Data publikacji 03.10.2019

Policjanci z Koła w ramach kampanii pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty", przeprowadzają spotkania z nastolatkami. W trakcie prelekcji tłumaczą aspekty prawne i zdrowotne wynikające z „eksperymentowania” z zakazanymi substancjami.

3 października br. profilaktyk z Komendy Powiatowej Policji w Kole spotkał się z uczniami Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach kampanii pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Podczas spotkania asp. Mariusz Rumiejowski ostrzegał aby nie kupować i nie zażywać narkotyków i dopalaczy. Tłumaczył, że środki te, to trucizna a nie „polepszacz” samopoczucia. Podkreślał, że są to substancje psychoaktywne, działające na układ nerwowy człowieka, które podstępnie wyniszczają ludzki organizm, uszkadzając organy wewnętrzne. Dodał, że w przypadku dopalaczy, niebezpieczeństwo ich zażywania wynika również z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany i stale modyfikowany. Nigdy nie wiadomo jak ludzki organizm zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej.

Policjant poruszył także temat odpowiedzialności karnej osób nieletnich w przypadku posiadania czy też udzielania substancji psychoaktywnych.