Z policjantami o bezpiecznej drodze do szkoły - Profilaktyka czyli akcje i działania - KPP Koło

Profilaktyka czyli akcje i działania

Z policjantami o bezpiecznej drodze do szkoły

Data publikacji 01.10.2019

Policjanci z Koła w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, przypominają najmłodszym uczniom o podstawowych przepisach i zasadach ruchu drogowego. Spotkania są też okazją do zwrócenia uwagi jak bezpiecznie podróżować samochodem.

Przekazanie najmłodszym podstawowej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego to ważny element współpracy placówek oświatowych z Policją. Edukacja najmłodszych uczestników ruchu drogowego jako pieszych, rowerzystów oraz pasażerów to jedno z ważniejszych zadań profilaktycznych. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole przez cały wrzesień spotykali się z uczniami ze szkół powiatu kolskiego i mówili o bezpieczeństwie na drogach.

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym nie tylko podstawowe zasady ruchu drogowego, ale również starali się uświadomić im jak ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa jest przestrzeganie przepisów. Podczas spotkań policjanci omawiali zasady poruszania się po drogach, przypominali jak należy się zachować na przejściu dla pieszych niewyposażonym w sygnalizację świetlną oraz tam gdzie ona się znajduje. Najmłodszych uczestników spotkań odwiedził także Pyrek, maskotka wielkopolskiej Policji, która również zwracała dziecio uwagę na przestrzeganie zasad w ruchu drogowym.

W ramach akcji, stróże prawa tłumaczyli dzieciom, jak ważne jest używanie odblasków nawet w terenie oświetlonym, informując jednocześnie jaką rolę pełnią te świecące elementy. Każdy maluch musi mieć świadomość, że przypięcie ich do odzieży czy plecaka wpływa na poprawę widoczności pieszych, szczególnie podczas pochmurnych jesiennych dni.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, przez cały okres roku szkolnego policjanci prowadzić będą stałą, systematyczną pracę z dziećmi i młodzieżą szkolną ukierunkowaną głównie na profilaktykę i edukację najmłodszych uczestników ruchu drogowego.