Sprawca kolizji posiadał narkotyki i był pod ich wpływem - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Sprawca kolizji posiadał narkotyki i był pod ich wpływem

Data publikacji 23.09.2020

Zatrzymany przez babiackich policjantów 25-latek stanie przed sądem za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków oraz ich posiadanie. Dodatkowo mężczyzna był sprawcą kolizji. Za popełnione przestępstwa sąd może go skazać nawet na 3 lata pozbawienia wolności

W niedzielę 20 września około godziny 17:20 babiaccy policjanci zostali wezwani do miejscowości Brdów, gdzie miało dojść do kolizji drogowej. Na miejscu okazało się, że kierujący pojazdem marki Renault uderzył w barierę energochłonną. Świadek zaistniałej sytuacji powiedział, że sprawca kolizji tuż przed zdarzeniem miał problem z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Nie było od niego czuć alkoholu, ale z uwagi na nienaturalne zachowanie, podejrzewa, że może być on pod wpływem środków odurzających.

Badanie stanu trzeźwości kierującego przez policjantów wykluczyło obecność alkoholu w jego organizmie. Z uwagi na przypuszczenia, policjanci dokładnie sprawdzili samochód, którym poruszał się 25-latek. W pojeździe kierującego funkcjonariusze znaleźli woreczek z białym proszkiem. Okazało się, że jest to amfetamina.

Wstępne badanie kierującego na obecność w organizmie środków prawnie zabronionych, wykazało, że mieszkaniec powiatu lipnowskiego jest pod wpływem amfetaminy. Został on zatrzymany w policyjnym areszcie Usłyszał już zarzuty posiadania środków psychoaktywnych, za które sąd może skazać go nawet na 3 lata pozbawienia wolności.