Z promilami i dożywotnim zakazem - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Z promilami i dożywotnim zakazem

Data publikacji 14.09.2020

Babiaccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 41-latka kierującego Renault. Mieszkaniec gminy Babiak jechał samochodem bez tablic rejestracyjnych. Jak się okazało był kompletnie pijany i na dodatek posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W niedzielę 13 września br. babiaccy policjanci podczas patrolowania, w Mchowie zauważyli pojazd marki Renault. Samochód nie miał tablic rejestracyjnych, dlatego od razu zwrócił uwagę funkcjonariuszy. Po zatrzymaniu do kontroli, kierujący 41-latek tłumaczył, że auto sprowadził z zagranicy i nie zdążył jeszcze dokonać rejestracji samochodu. Ale w tej sytuacji, kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu, nie było największym przewinieniem tego kierowcy. Mieszkaniec gminy Babiak prowadził swoje nowo zakupione auto będąc kompletnie pijanym. Po przeprowadzaniu badania stanu trzeźwości przez mundurowych, okazało się, że 41-latek miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto w trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz o dalszym losie 41-latka zadecyduje sąd. Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.