Nietrzeźwi w weekend - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Nietrzeźwi w weekend

Data publikacji 07.08.2017

Słoneczna pogoda sprzyja letniemu wypoczynkowi, jednakże część uczestników ruchu drogowego, mimo wielokrotnych apeli ciągle zachowuje się nieodpowiedzialnie. W miniony weekend, kolscy policjanci zatrzymali ośmiu nietrzeźwych kierujących, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu.

Kolejny raz okazało się, że mimo zaostrzonych przepisów i wzmożonych kontroli policyjnych, a także  tragicznych zdarzeń na terenie całego kraju, w dalszym ciągu na drogach można spotkać kierowców prowadzących swój pojazd pod wpływem alkoholu.

W miniony weekend funkcjonariusze pełniący służbę w powiecie kolskim zatrzymali na terenie powiatu ośmiu kierowców będących w stanie upojenia alkoholowego. Wśród zatrzymanych osób będących na tzw. „podwójnym gazie” było dwóch kierujących samochodami osobowymi, dwóch motorowerzystów oraz czterech rowerzystów. Jeden z nich, 58 – letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego, mając ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu, na terenie gminy Chodów spowodował kolizję drogową. Niechlubnym rekordzistą okazał się 29 – letni rowerzysta, u którego urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało ponad 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami mechanicznymi, jak również rowerzyści i piesi, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg.

Przypominamy kierującym, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce Policji.

Należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę pod wpływem alkoholu wsiadającą za kierownicę. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję. Pamiętajmy, że taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Jednak najistotniejsze jest to, że w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych.