Zatrzymani za posiadanie broni bez zezwolenia. - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za posiadanie broni bez zezwolenia.

Data publikacji 03.02.2011

Nawet do 8 lat więzienia grozi dwom mieszkańcom powiatu konińskiego, których wczoraj po południu zatrzymano w gm. Kościelec. Mężczyźni mieli przy sobie karabinek KBKS z tłumikiem i lunetą oraz ponad 50 szt. amunicji. Na broń nie mieli pozwolenia.

bron1Nawet do 8 lat więzienia grozi dwom mieszkańcom powiatu konińskiego, których wczoraj po południu zatrzymano w gm. Kościelec. Mężczyźni mieli przy sobie karabinek KBKS z tłumikiem i lunetą oraz ponad 50 szt. amunicji. Na broń nie mieli pozwolenia.

Około godziny 18.15 kaliscy policjanci wykonujący czynności na terenie powiatu kolskiego w Straszkowie w gm. Kościelec w okolicach kompleksów leśnych zauważyli osobowego mercedesa z dwójką mężczyzn. Na widok nadjeżdżającego samochodu mężczyźni zaczęli się dość dziwnie zachowywać, jakby czegoś się obawiali.
Ich nietypowe zachowanie potwierdziła policyjna kontrola. Jeden posiadał karabinek KBKS z tłumikiem i lunetą, a w kieszeniach u drugiego znaleziono 54 szt. amunicji kaliber 5,6 mm. Oczywiście na broń nie mieli zezwolenia. Mężczyźni mają 41 i 20 lat są mieszkańcami powiatu konińskiego. Sądząc po ich ubiorach i miejscu gdzie zostali zatrzymani przyjechali tam aby kłusować.
Broń i amunicję zabezpieczono w depozycie a zatrzymani noc spędzili w policyjnym areszcie, w ich sprawie decyzję podejmie prokurator. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi im nawet do 8 lat więzienia.
bron
bron1