Cztery zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości - Ku przestrodze - KPP Koło

Ku przestrodze

Cztery zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości

Data publikacji 08.02.2016

prawo_jazdyW miniony weekend kolska drogówka zatrzymała czterem kierowcom prawa jazdy za rażące przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym. Rekordzista pędził osobową Skodą z prędkością 111 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Wszyscy kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość stracili swoje uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące oraz zostali ukarani mandatami karnymi.

06-go lutego w miejscowości Ochle policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Kole zauważyli poruszający się z dużą prędkością samochód osobowy m-ki Audi A8. Policyjny przyrząd do pomiaru prędkości pojazdu wskazał 110 km/h. Po zatrzymaniu rozpędzonego auta okazało się, że za kierownicą siedział 20-letni mieszkaniec Konina.

Dzień później kolska drogówka w miejscowości Czołowo gm. Koło w ciągu godziny zatrzymała trzech kierowców, którzy pędzili osobowymi autami na obszarze zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h. Pierwszy z nich 35-letni mieszkaniec powiatu radziejowskiego jechał z prędkością 107 km/h, drugi 48-letni mieszkaniec Torunia z prędkością 111 km/h natomiast trzeci 40-letni mieszkaniec powiatu włocławskiego z prędkością 108 km/h.

Każdy z kierujących stracił prawo jazdy oraz został ukarany mandatem karnym w wysokości od 400 do 500 złotych i 10 pkt karnych.

Przez najbliższe trzy miesiące wymienieni kierowcy nie będą mogli zasiąść za kierownicę auta. Jeżeli mężczyźni w wyniesionym okresie jeszcze raz będą kierowali autem wówczas popełni przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego, za które grozi do dwóch lat więzienia. Ponadto taki kierowca będzie miał przedłużony okres cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdami do 6 miesięcy. Kolejna jazda autem bez prawa jazdy będzie skutkować całkowitym cofnięciem uprawnień.