Przestępcy drogowi w rękach kolskiej Policji - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Przestępcy drogowi w rękach kolskiej Policji

Data publikacji 10.10.2017

Trzej pijani kierujący samochodami, jeden rowerzysta oraz jeden kierujący z cofniętymi uprawnieniami zapiszą się w niechlubnej policyjnej statystyce. Podczas minionego weekendu na drogach powiatu kolskiego policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. Mężczyźni będą już wkrótce odpowiadać przed Sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Policjanci z kolskiej komendy zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców, z których jeden nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania pojazdami. Ujawnili także kierującego, który miał cofnięte uprawnienia. Do wszystkich zdarzeń doszło w miniony weekend.

W piątek, 06 października br. tuż przed północą funkcjonariusze drogówki na terenie Grzegorzewa zatrzymali 31 – letniego mieszkańca gminy Grzegorzew, który w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.

W sobotę, około godziny 17 – stej na terenie gminy Kłodawa, dzięki przekazanej informacji przez innego uczestnika ruchu, policjanci z Komisariatu Policji w Kłodawie zatrzymali nietrzeźwego kierującego pojazdem marki Volkswagen Golf. Innemu kierującemu nasunęły się podejrzenia, że kierowca jadący tuż przed nim może być pijany, gdyż jechał całą szerokością jezdni. Mając te przypuszczenia, powiadomił oficera dyżurującego Policji. Informacja ta nie pozostała bez echa i natychmiast we wskazany rejon udali się kłodawscy policjanci, którzy zatrzymali kierowcę. Przypuszczenia okazały się słuszne. Kontrola stanu trzeźwości wykazała u 47-letniego mieszkańca gminy Kłodawy prawie 2,3 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że kierujący nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Niewykluczone, że dzięki zdecydowanej postawie świadka udało się zapobiec tragedii na drodze.

Dwie godziny później również skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec gminy Babiak. 56 - latek pomimo wcześniej wypitego alkoholu postanowił wsiąść za „kółko”. Jazdę zakończył w przydrożnym rowie. Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą, ustalili, że mężczyzna kierował Oplem Vectra mając ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Poniesie odpowiedzialność karną za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruch drogowym w stanie nietrzeźwości oraz za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Z kolei w niedzielne przedpołudnie, w Osieku Małym funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego podczas patrolu zatrzymali do kontroli kierującego rowerem. W trakcie wykonywanych czynności policjanci wyczuli od cyklisty alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 44 – latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem.
Niemalże w tym samym czasie, policjanci z Kłodawy na terenie miasta zauważyli kierującego pojazdem marki BMW, który na widok radiowozu, gwałtownie zmienił kierunek jazdy. Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie mundurowych, dlatego też postanowili dokonać kontroli. Policjanci wylegitymowali mężczyznę oraz dokonali sprawdzeń w policyjnych systemach. W trakcie czynności okazało się, że 19 – letni mieszkaniec gminy Kłodawa ma cofnięte uprawnienie do kierowania pojazdami mechanicznymi, gdyż stracił prawo jazdy dwa miesiące temu, z powodu przekroczenia limitu 24 punktów  karnych. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje zakaz prowadzenia pojazdów oraz karę pozbawienia wolności do lat 2.