Policjanci podczas kolskich Dni Seniora - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Policjanci podczas kolskich Dni Seniora

Data publikacji 04.10.2017

Policjanci podejmują wiele działań na rzecz osób starszych. Tym razem w ramach odchodów Kolskich Dni Seniora, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kole wzięli udział w spotkaniu dla osób starszych z naszego miasta.

W dniu 3 października br. w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Kole zorganizowano spotkanie dla seniorów z naszego miasta, dla których organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. W bogatej ofercie skierowanej do miejscowych seniorów poza zabawą, były przekazane także ważne informacje dotyczące ich zdrowia i bezpieczeństwa. Swoje „pięć minut” mieli także funkcjonariusze z kolskiej komendy. Podczas spotkania mundurowi zwrócili uwagę uczestnikom imprezy na aspekty dotyczące ich bezpieczeństwa przedstawiając specyfikę takich przestępstw jak oszustwa na wnuczka, kradzieże w środkach komunikacji publicznej, a także przestępstwa, w których sprawcy podszywają się za pracowników różnych instytucji, w tym także za policjantów. Spotkania tego typu przygotowane są z myślą o osobach starszych, które czując się samotne, schorowane, a także poprzez swoją ufność, często niepełnosprawność, narażane są w większym stopniu na działania ze strony przestępców.