Pożar mieszkania w Kłodawie - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Pożar mieszkania w Kłodawie

Data publikacji 03.10.2017

Wczoraj, tuż po 17 - stej dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kole został powiadomiony o pożarze na jednym z osiedli w Kłodawie. Przybyli na miejsce policjanci, zastali podczas akcji gaśniczej 4 jednostki Straży Pożarnej.

Do zdarzenia doszło 02 października br. na czwartym piętrze budynku czterokondygnacyjnego przy ul. Bohaterów Września 1939r. w Kłodawie. Szybka reakcja Straży Pożarnej i bezzwłoczne podjęcie akcji gaśniczej nie pozwoliło na rozprzestrzenienie się ognia. Ewakuowano 25 lokatorów klatki, w której paliło się mieszkanie. Na szczęście po zakończonej akcji gaśniczej, mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań.

Wstępne ustalenia policjantów pozwoliły stwierdzić, że to lokatorka mieszkania przyczyniła się do powstania pożaru. 60 - letnia kobieta wstawiła na kuchenkę gazową żywność i pozostawiła bez nadzoru, co spowodowało powstanie pożaru w pomieszczeniu.

Przebywającym w płonącym mieszkaniu, kobiecie i dwóm mężczyznom, została udzielono pomoc medyczna przez wezwaną załogę pogotowia ratunkowego. Niestety, koniecznym było przewiezienie 57 - letniego mężczyzny do szpitala. Drugiemu mężczyźnie została udzielona pomoc przez zespól medyczny na miejscu, gdyż pacjent odmówił przetransportowania do szpitala.

Będący na miejscu pożaru policjanci ustalili, że sprawczyni zaistniałego zdarzenia była pod wpływem alkoholu. Urządzenie do badania trzeźwości wykazało u niej ponad 1,5 promila alkoholu. Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzut nieumyślnego sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach, za które grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat.