Zatrzymani za jazdę od wpływem alkoholu i narkotyków - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Zatrzymani za jazdę od wpływem alkoholu i narkotyków

Data publikacji 25.09.2017

Podczas weekendu w ręce stróżów prawa wpadło dwóch amatorów jazdy pod wpływem alkoholu oraz kierowca po zażyciu narkotyków. Mężczyznom zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. O ich dalszym losie zadecyduje Sąd.

W piątek 22 września br. tuż przed 20 – stą, na terenie gminy Osiek Mały, policjanci kolskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem Opel Astra. Jak się szybko okazało, 57 – letni mieszkaniec gminy Osiek Mały był pod wpływem alkoholu. W wydychanym powietrzu miał prawie promil alkoholu. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi 2 lata pozbawienia wolności.

Następnego dnia na terenie miasta Koła mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę Citroena. W trakcie wykonywanych czynności, policjanci wyczuli wydobywający się z wnętrza samochodu charakterystyczny zapach marihuany. W związku z podejrzeniem, że mieszkaniec Koła mógł kierować pojazdem pod wpływem narkotyków, został przewieziony do szpitala, gdzie dokonano badania. Przeprowadzone badanie, potwierdziło podejrzenie funkcjonariuszy, że mężczyzna kierował po zażyciu narkotyków. 37 – latek stracił prawo jazdy i usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających.

Kolejny miłośnik jazdy na podwójnym gazie wpadł w niedzielne przedpołudnie na terenie gminy Dąbie. 59 – letni mężczyzna podróżował mercedesem mając w organizmie 0,3 promila alkoholu. Mieszkańcowi gminy Grabów za popełnione wykroczenie zatrzymano prawo jazdy. Grozi mu kara aresztu bądź grzywny. Sąd obligatoryjnie orzeka do tego zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat.