Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę

Data publikacji 08.08.2017

Wczoraj, w godzinach wieczornych, policjant z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego kolskiej komendy, w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę. 50-latek miał 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowcy jednośladu uniemożliwiono dalszą jazdę i został ukarany mandatem karnym.

Posterunkowy Mateusz Nowakowski z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kole, w dniu 7 sierpnia br., po godzinie 21-ej w miejscowości Dęby Szlacheckie zauważył rowerzystę, który poruszał się środkiem jezdni stwarzając duże zagrożenie w ruchu drogowym nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników. Reakcja policjanta była natychmiastowa. Od cyklisty wyczuwalna była silna woń alkoholu, wobec czego funkcjonariusz natychmiast uniemożliwił mu kontynuację jazdy i poinformował o tym fakcie oficera dyżurnego. Na miejsce przybył patrol ruchu drogowego, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości rowerzysty wykazało ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 50 - letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. 

Nietrzeźwi na drodze stanowią jedno z poważniejszych zagrożeń dla innych uczestników ruchu drogowego. Eliminacja ich z naszych dróg jest jednym z priorytetów policjantów. Bardzo ważne dla osiągnięcia tego celu jest współdziałanie policjantów i społeczeństwa.

Dlatego nie bójmy się reagować, jeśli widzimy pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować jazdy. Dzięki takiemu zachowaniu możemy uchronić przed nieszczęściem wszystkich tych, których mógłby spotkać na swojej drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.