Aktualności

Podsumowanie akcji „PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI” na terenie powiatu kolskiego

Data publikacji 31.07.2017

Aż 156 mandatów za przekroczenie prędkości nałożyli kolscy policjanci w ciągu trzydniowych działań „PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI”. Akcja ta skierowana była głównie przeciwko użytkownikom naszych dróg, poruszającym się z niedozwoloną prędkością i ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W dniach 26 – 28 lipca br. policjanci na terenie powiatu kolskiego przeprowadzili akcję pod nazwą „PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI”. Funkcjonariusze przy pomocy urządzeń pomiarowych kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się po drogach całego powiatu kolskiego. Działania policjantów miały na celu przypomnienie użytkownikom naszych dróg o stosowaniu się do ograniczeń prędkości na poszczególnych odcinkach, a także wyeliminowanie „piratów drogowych” stwarzających niebezpieczne sytuacje na naszych drogach poprzez rzetelne naliczenie punktów karnych za poszczególne ujawnione wykroczenia drogowe. Policjanci skontrolowali 190 pojazdów. Kierujący pojazdami, którzy zostali zatrzymani przez policjantów podczas jazdy z nadmierną prędkością a było ich 156, otrzymali mandaty karne.

Takie kontrole mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Nadmierna prędkość jako przyczyna wypadków drogowych znajduje się w niechlubnej czołówce policyjnych statystyk. Pamiętajmy, że dobra pogoda i prosta droga nie upoważnia kierujących do przekraczania dozwolonej prędkości. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych sytuacji, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie będziemy w stanie opanować prowadzonego pojazdu, a tym samym może przyczynić się do tragicznego w skutkach zdarzenia. Działania z ostatnich dni pokazują, że kierowcy naprawdę przesadzają z rozpędzaniem swoich pojazdów. Należy więc spodziewać się, że podobne kontrole będą kontynuowane w przyszłości.