Kolscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową - Aktualności - KPP Koło

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową

Data publikacji 07.07.2017

Kolscy policjanci pionu kryminalnego zlikwidowali dziuplę samochodową mieszczącą się na terenie jednej z posesji gminy Grzegorzew. Funkcjonariusze ujawnili dwa częściowo zdemontowane samochody i mnóstwo części pochodzących z kradzionych pojazdów. Policjanci zatrzymali właściciela posesji. Mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości, za co grozi mu kara pozbawienie wolności do lat 8.

5 lipca po wejściu na teren wytypowanej nieruchomości znajdującej się w gminie Grzegorzew, policjanci Wydziału Kryminalnego ujawnili 2 pojazdy marki Audi częściowo zdemontowane. Okazało się, że niekompletne Audi A5 pochodzi z kradzieży na terenie Niemiec, natomiast Audi A4 zostało skradzione w naszym kraju. Ponadto w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze znaleźli szereg części blacharskich i mechanicznych, elementów wyposażenia oraz inne podzespoły od różnych pojazdów. Części pochodziły od aut drogich marek, audi, bmw, volkswagen. Kolscy funkcjonariusze wraz z policjantami z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przez dwa dni wykonywali czynności zmierzające do identyfikacji pojazdów, z których mogą pochodzić. Zidentyfikowano kilkaset części pochodzących z pojazdów, które zostały skradzione z terenu Polski i Niemiec. Łączna wartość tych pojazdów wynosi około 700 tysięcy złotych.

32 – letni mieszkaniec gminy Grzegorzew został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. Ponadto na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Kole, a następnie Prokuratury Rejonowej w Kole, Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.